۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ | ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴
دکتر فاطمه سیدی / جراحی زیبایی زنان / جدیدترین هزینه عمل لابیاپلاستی در سال 1402
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جدیدترین هزینه عمل لابیاپلاستی در سال 1402

هزینه عمل لابیاپلاستی، از اولین مواردی است که افراد متقاضی عمل، درباره آن سوال کرده و برای تصمیم گیری نهایی آن را در نظر می گیرند. عمل لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی زنان است که البته معمولا به صورت سرپایی انجام شده و نیاز به بستری ندارد. قیمت عمل لابیاپلاستی، بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود و طیف نسبتا وسیعی را در بر دارد. نکته بسیار حائز اهمیت این است که به هیچ عنوان نباید صرفا بر اساس سنجش هزینه عمل، برای انجام آن تصمیم گرفت. همه عمل های جراحی تاثیر مستقیم  چشمگیری روی سلامتی  عملکرد بدن دارند  به همین دلیل جای هیچگونه ریسکی درباره آنها وجود ندارد. دراین مقاله عواملی که در تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی در نظر گرفته می شوند و همچنین اهمیت هرکدام را مورد بررسی قرار داده ایم.

چه عواملی در تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی موثر اند؟

هزینه نهایی عمل لابیاپلاستی توسط جراحان مختلف در رقم های متفاوتی تعیین می شود. در واقع هزینه عمل برای هر بیمار، با دیگری متفاوت است. زیرا، وضعیت بیمار، شهری که عمل در آن انجام می شود، دستمزد جراح، هزینه های کلینیک و یا بیمارستان، هزینه های جانبی قبل و بعد از عمل … با هم تفاوت داشته و به صورت اختصاصی محاسبه می گردند.

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

علاوه بر این، در بعضی از موارد، بیمار علاوه بر عمل لابیاپلاستی درخواست انجام موارد دیگری را نیز به صورت همزمان دارد. جراحی های تنگ کردن واژن، لابیا ماژور پلاستی، پرینورافی، هودکتومی و … را در صورتی که بیمار بخواهد و جراح متخصص زنان تایید نماید، می توان به طور همزمان با لابیاپلاستی انجام داد؛ که هزینه هر یک به هزینه عمل لابیاپلاستی اضافه خواهد شد.

مهم ترین عواملی که در تعیین هزینه لابیاپلاستی نقش دارند، موارد زیر هستند:

شکل و وضعیت ظاهری لابیاها 

مشکلی که در قسمت لابیامینور ها در بدن هر فرد وجود دارد، ممکن است بزرگی بیش از حد، دفورمیتی و یا عدم تقارن لبه ها باشد. به همین دلیل برای هر بیمار، میزان برش و تکنیکی که باید به کار گرفته شود متفاوت خواهد بود. این عوامل نسبت به سختی و حساسیتی که در جریان عمل ایجاد می کنند، روی هزینه عمل لابیاپلاستی نیز موثر هستند.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی هم بوسیله تیغ جراحی و هم بوسیله لیزر قابل انجام است. شرایط و اقدامات جانبی مربوط به هر روش، متفاوت بوده و در نتیجه روی برآورد نهایی هزینه لابیاپلاستی موثر است. تشخیص اینکه انجام لابیاپلاستی برای هر بیمار با تیغ مناسب تر است یا لیزر، بستگی به وضعیت ناحیه تناسلی بیمار دارد. اگر لابیاها بیش از حد بزرگ و بیرون زده باشند، احتمالا امکان برش آن ها با لیزر وجود ندارد و جراح باید از تیغ استفاده کند. هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر، با جراحی بوسیله تیغ متفاوت است.

ابزار و مواد مورد استفاده در عمل

بدون شک تجهیزات و ابزار پزشکی، قیمت یکسانی باهم ندارند. مجهز بودن جراح به دستگاه های به روز و دارای تاییدیه، یکی از عوامل بسیار مهم در رقم زدن کیفیت عمل جراحی است. بنابراین، تهیه دستگاه ها و تجهیزات حرفه ای و مرغوب یکی از الزامات انجام موفقیت آمیز جراحی ها است که اگرچه شاید مقداری باعث بالاتر رفتن هزینه عمل لابیاپلاستی شود، اما در عوض امنیت و رضایت بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

علاوه بر این، برند ها و انواع مختلفی برای نخ بخیه و ابزار دیگر جراحی وجود دارند که تفاوت در قیمت هریک از آنها، روی هزینه نهایی موثر خواهد بود.

انجام جراحی های دیگر به صورت همزمان

بسیاری از بیماران، بنا به نیاز یا سلیقه شخصی، مایل هستند همزمان با لابیاپلاستی، سایر جراحی های زیبایی واژن را نیز انجام دهند. برای مثال، بعضی از بیماران علاوه بر کوچک کردن و قریه سازی لابیامینور ها، نیاز به حجم دهی و جوانسازی لابیا ماژور ها نیز دارند که در اینصورت می توانند تزریق چربی به واژن را همزمان با لابیاپلاستی انجام دهند.

یا برخی دیگر ار بیماران مایل اند علاوه بر لابیاپلاستی از عمل تنگ کردن واژن نیز بهره مند شوند. در این موار هزینه عمل های انجام شده باهم جمع می شود.

دستمزد جراح

دستمزد هر جراح باتوجه به میزان تحصیلات، مهارت و تجربه ای که در حوزه زنان و جراحی های زیبایی دارد متفاوت است. همچنین متخصصین و جراحانی که در شهرهای بزرگ مشغول به فعالیت هستند، ممکن است دستمزد بیشتری نسبت به پزشکان شهرستان ها یا شهرهای کوچک تر داشته باشند. قیمت بالای جراح، الزاما به معنای بهتر بودن کار ایشان نیست. همانطور که قیمت ارزان همیشه معنای کم بودن مهارت و تجربه را نمی دهد. در خصوص انتخاب بهترین جراح لابیا پلاستی عوامل تعیین کننده دیگری بجز هزینه را نیز باید بررسی کنید.

هزینه لابیاپلاستی در تهران

محل انجام جراحی

جراحی لابیاپلاستی را هم در مطب و هم در بیمارستان یا کلینیک انجام می دهند. جراحی لابیاپلاستی با لیزر معمولا در مطب قابل انجام است. قاعدتا انجام جراحی در بیمارستان یا کلینیک، برحسب نوع خدمات و تعرفه اختصاصی مرکز آن بهداشتی-درمانی متفاوت خواهد بود.

هزینه های جانبی

 هزینه های جانبی شامل: ویزیت های قبل و بعد از جراحی، انجام آزمایش های لازم قبل از عمل، داروها و پانسمان های بعد از عمل و … می باشد. بدیهی است که این هزینه ها نیز برای هر بیمار فرق می کند. برای مثال ممکن است یک بیمار بعد از جراحی نیاز به مصرف نوعی دارو داشته باشد؛ در حالیکه بیمار دیگری نیاز به آن ندارد.

آیا هزینه عمل لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار دارد؟

طبق قانین مربوط به امور بیمه ای، به عمل های جراحی زیبایی، پوشش بیمه تعلق نمی گیرد. لابیاپلاستی نیز اگرچه با اهداف درمانی نیز انجام می شود، اما در حال حاضر در کشور ما صرفا در گروه جراحی های زیبایی قرار دارد و بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.

هزینه جراحی لابیاپلاستی در تهران

هزینه جراحی لابیاپلاستی در تهران، هرسال بر اساس موارد گفته شده در این مقاله توسط جراحان و متخصصین زنان تعیین می شود. به دلیل اینکه دستمزد جراحان باهم متفاوت است، برای آگاهی یافتن از هزینه عمل لابیاپلاستی در سال 1402 توسط دکتر فاطمه سیدی میتوانید طریق تماس با شماره های ۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ و ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴ با مطب ایشان ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مورد نظر خود را جویا شوید.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

درمان تخمدان پلی کیستیک در واقع موضوعی است که نمی توان گفت به طور قطعی و کامل امکان پذیر است. درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان به منظور کنترل و کاهش علائم آزاردهنده...

درمان فیبروم رحم

درمان فیبروم رحم

برنامه و گزینه های درمان برای فیبروم های رحمی در حال حاضر، پیشرفته تر از گذشته هستند؛ و حتی در صورت نیاز به جراحی، میتوان از اقدامات کم تهاجمی تری بهره برد. البته به طور کلی همه...

روش های تنگ کردن واژن یا تایتنینگ واژن

با توجه به اینکه گشاد شدن واژن اتفاق نامطلوبی است، همیشه روش های متنوعی برای تنگ کردن واژن - یا تایتنینگ واژن- به شکل ها و شیوه های مختلف، بیان شده اند. آیا روش های خانگی برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =