۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ | ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴
دکتر فاطمه سیدی / جراحی زیبایی زنان / جراحی زیبایی واژن و روش های مختلف آن
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی زیبایی واژن و روش های مختلف آن

  • جراحی زیبایی واژن چیست؟
  • انواع روش های جراحی زیبایی واژن کدامند؟
  • مزایای جراحی زیبایی واژن کدامند؟

جراحی های زیبایی واژن این روز ها رشد و گسترش بسیاری یافته است و بسیاری از افراد توانسته اند با انجام این جراحی ها تا حد زیادی به بهبود ظاهر واژن و نیز بهبود عملکرد واژن در فعالیت های جنسی شان کمک کنند. جراحی های زیبایی زنان شامل عمل های جراحی است که به جوانسازی واژن و دستگاه تناسلی زنان مربوط می شود. از آنجایی که واژن زن، یک ناحیه بسیار حساس می باشد، پس زیبایی و جوانی آن بسیار مهم است. موارد مختلفی مانند افزایش سن، بیماری، زایمان و … سبب می شوند تا واژن دچار شلی، افتادگی، تیرگی، چین و چروک و … شود. وجود همین موارد باعث می شود تا بسیاری از خانم ها و زنان، تجربه عمل زیبایی واژن را داشته باشند. مدت ها است که روش ها و عمل های زیبایی بسیاری پدید آمده اند که می توان با کمک آنها این حس جوانی و زیبایی را بازگرداند. با کمک این روش های نوین و به روز سراسر دنیا و در ایران زیبایی و جوانسازی واژن امکان پذیر می باشد.

در واقع جراحی های زیبایی واژن انواعی دارند که هر کدام به منظور بهبود بخشی از دستگاه تناسلی زنان بکار گرفته می شود.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در طی یک جراحی در ناحیه مذکور انجام می شود و نتایج درمانی قابل توجهی در پی دارد.

از سوی دیگر نیز مهم ترین هدف از انجام جراحی هایی زیبایی واژن این است که بتوانند ظاهر واژن را زیباتر کنند و مشکلات پیش آمده را برطرف کنند.

 

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

عمده اهدافی که در روش های جراحی های زیبایی زنان وجود دارد این است که رضایت فرد و شریک جنسی خود را از زیبایی ظاهری واژن و رابطه جنسی افزایش دهد. بسیاری از افراد از ظاهر واژن خود و یا حتی وضعیت عملکرد آن راضی نیستند و این موضوع سبب شده است که میزان اعتماد بنفس آنها به حد زیادی کاهش یابد. خوشبختانه در حال حاضر روش های بسیاری وجود دارد که می توانید با آنها وضعیت ظاهری و داخلی واژن خود را تغییر دهید. مهم ترین جراحی هایی که این روز ها از سوی بسیاری از بهترین متخصصین زنان انجام می شود از این قرار است:

  • واژینوپلاستی
  • لابیاپلاستی
  • پرینورافی
  • عمل هود پلاستی

عمل جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی از جمله جراحی های زیبایی است که مهم ترین هدفی که در ان دنبال می شود تنگ تر شدن واژن زنان است. از این رو روند جراحی به گونه ای پیش می رود که این هدف حاصل گردد. همچنین عمل واژینوپلاستی سبب می شود تا بافت های داخلی واژن سفت تر شود. در نتیجه این موارد خانم ها پس از انجام این جراحی رابطه جنسی بهتری را تجربه می کند. اگر بافت های واژن شما در اثر زایمان، افزایش سن، رابطه جنسی زیاد و … بسیار شل و گشاد شده است، این عمل بهترین گزینه برای شما می باشد.

روند انجام عمل واژینوپلاستی چنین است که با برش هایی که در نواحی دیواره های واژن ایجاد می شود بخش هایی را به هم نزدیک می کنند و در نهایت با نخ های بخیه می توانند محل برش ها را ببندند. در نهایت به  دلیل انجام این بخیه ها دیواره به هم نزدیک می شود و تنگی واژن را در پی دارد.

عمل لابیاپلاستی و لابیاپلاستی ماژور

از دیگر جراحی های زیبایی زنان و دختران، عمل لابیاپلاستی می باشد. لابیا (لبه های اطراف واژن) بخشی از دستگاه تناسلی خانم های می باشد که در قسمت خارجی دهانه واژن قرار گرفته است. اگر این لابیا ها بیشتر از حد معمول بزرگ شوند، ظاهری نامطلوب در ناحیه تناسلی ایجاد خواهند کرد. این عمل جراحی زیبایی و جوانسازی واژن را هم دختران باکره می توانند انجام دهند، زیرا عمل لابیاپلاستی بر روی بخش بیرونی و ظاهری واژن انجام می شود.

در لابیاپلاستی عمده تلاش جراحان بدین جهت است که بتوانند تمامی مشکلاتی که در نواحی لابیاها ایجاد شده اند را از بین ببرند. در واقع لابیاهایی که افتادگی دارند و شل شدگی پیدا کرده اند و یا این که لابیاهایی که بسیار بزرگ هستند در طی این جراحی کاملا رفع ایراد می شوند و بهبود ظاهری در آن ها کاملا محسوس خواهد بود. روند انجام لابیاپلاستی بدین شکل است که ابتدا توسط جراح لابیاپلاستی برش هایی در نواحی لابیاها ایجاد می شود و بر اساس تکنیک های مختلفی که در لابیاپلاستی وجود دارد فرم دهی انجام می شود. در نهایت بعد از این که نواحی اضافی لابیاها برداشته شد با دو روش محل برش ها بخیه می شوند. یا این که از نخ های بخیه استفاده می کنند یا این که از انواع لیزر ها برای این منظور بکار می گیرند.

لب های خارجی دستگاه تناسلی خانم ها، قسمت هایی است که توسط موهای زائد پوشیده شده است. لب های خارجی را هم می توان به کمک عمل لابیاماژور پلاستی مانند لب های داخلی تغییر داد و جوان کرد.

عمل هود پلاستی

عمل هودپلاستی عملی است که با بخش کلیتوریس واژن سروکار دارد. در عمل هود پلاستی، پوست و بافت های اضافی روی کلیتوریس برداشته می شود. این کار باعث می شود که تحریک نقطه جنسی و ارضای خانم ها بهتر اتفاق بیفتد. در عمل هود پلاستی می توان چین و چروک های ناحیه کلیتوریس و اطراف آن را از بین برد. نکته مهمی که درباره این عمل وجود دارد آن است که؛ باید در این عمل دقت کافی و لازم رعایت شود، چرا کلیتوریس یک ناحیه و غده بسیار حساس می باشد.

عمل جراحی پرینورافی

عمل پرینورافی جراحی است که در ناحیه پرینه انجام می شود. پرینه در واقع به ناحیه ای گفته می شود که در حدفاصل مقعد و واژن قرار دارد. این جراحی معمولا برای زنانی انجام می شود که زایمان داشته اند و در طی یک جراحی که پرینورافی نام دارد می توانند با اقدامات و تکنیک های خاصی این نواحی را بهبود بخشند.

در واقع عمل پرینورافی مانند عمل لابیاپلاستی، یکی از انواع جراحی های زیبایی زنان است که به تنگ کردن واژن کمک می کند. در این عمل دیواره های داخلی واژن را به یکدیگر نزدیک می کنند که این کار باعث می شود، مجرای واژن تنگ شود.

مزایای جراحی های زیبایی زنان

واقعیت این است که مزایای هر کدام از انواع جراحی هایی زیبایی واژن مخصوص همان جراحی است. برای مثال:

مزایای جراحی لابیاپلاستی این است که لابیاهای بزرگ کوچک تر می شوند و نیز انکه افتادگی و شلی لابیاها از بین می رود و ظاهر زیبایی برای آن پیدا می شود.

مزایای جراحی واژینوپلاستی تنگ تر شدن واژن و افزایش لذت جنسی در هنگام رابطه است. از سوی دیگر نیز افزایش اعتماد به نفس زنان را به همراه دارد.

مزایای پرینورافی این است که ناحیه پرینه اگر دچار پارگی و سایر مشکلات شده باشد برطرف می شود. به همین جهت عملکرد جنسی زنان بهبود خواهد یافت.

هزینه انواع جراحی های زیبایی زنان

سوال پرسیدن از هزینه ای که برای انواع جراحی هایی زیبایی زنان دریافت می شود پرسشی است که پاسخ گویی بدان بسیار دشوار است زیرا که این جراحی ها از این جهت که زیبایی محسوب می شوند تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. از این رو هزینه ها کاملا به طور آزاد محاسبه می شود. از سوی دیگر بسیاری از متخصصین بسته به میزان تخصصی که دارند و بسته به میزان مشکلاتی که در ناحیه تناسلی وجود دارد هزینه را تعیین می کنند. از این رو در تمامی زنان این هزینه متغیر می باشد.

هزینه های جراحی زیبایی زنان و واژن به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع هزینه عمل زیبایی واژن برای هر شخصی در مقایسه با شخص دیگر متفاوت است. برای مثال عوامل مختلفی مانند تکنیک و روش جراحی، نوع جراحی، فرم و ظاهر واژن و بخش لابیا، میزان برش ها، ابزارهای مورد استفاده حین عمل جراحی، مکان عمل جراحی (بیمارستان یا مطب) و …. بر روی هزینه عمل زیبایی واژن در خانم ها اثر می گذارد.

برای اینکه بدانید هزینه عمل زیبایی واژن شما چقدر است، کافی است قبل از عمل به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید و پزشک با بررسی و معاینه ساختار و وضعیت واژن، مقدار هزینه را برای شما شرح می دهد.

جراحی های زیبایی واژن این روز ها رشد و گسترش بسیاری یافته است و بسیاری از افراد توانسته اند با انجام این جراحی ها تا حد زیادی به بهبود ظاهر واژن و نیز بهبود عملکرد واژن در فعالیت های جنسی شان کمک کنند. در واقع جراحی های زیبایی واژن انواعی دارند که هر کدام به منظور بهبود بخشی از دستگاه تناسلی زنان بکار گرفته می شود.

بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

از آنجایی که عمل های زیبایی زنان و جوانسازی واژن، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ در مرحله اول باید به دنبال بهترین جراح زیبایی زنان باشید. تعداد جراح های زیبایی زنان در کلان شهرهایی مانند تهران بسیار متعدد است بنابراین انتخاب بهترین پزشک و متخصص زنان که عمل های جراحی های زیبایی زنان را انجام دهند، کمی دشوار است.

کلام آخر

بنابر تمامی مطالبی که ارائه شد مهم ترین اقدامی که باید انجام دهید این است که در ابتدای مسیر انجام جراحی های زیبایی زنان باید بهترین و معتبر ترین پزشک جراح زیبایی زنان را بیابید تا روند جراحی به دست با تجربه ترین آن ها انجام شود.

در واقع جراحی هایی زیبایی زنان از این جهت که در حساس ترین عضو بدن زنان انجام می شود حساسیت ویژه ای دارد. از این رو بهتر است که برای انجام آن محتاطانه عمل کنید و در انتخاب جراح زیبایی زنان خود نهایت دقت را داشته باشید.

 

برچسب ها:
مقالات مرتبط

درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

درمان تخمدان پلی کیستیک در واقع موضوعی است که نمی توان گفت به طور قطعی و کامل امکان پذیر است. درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان به منظور کنترل و کاهش علائم آزاردهنده...

درمان فیبروم رحم

درمان فیبروم رحم

برنامه و گزینه های درمان برای فیبروم های رحمی در حال حاضر، پیشرفته تر از گذشته هستند؛ و حتی در صورت نیاز به جراحی، میتوان از اقدامات کم تهاجمی تری بهره برد. البته به طور کلی همه...

روش های تنگ کردن واژن یا تایتنینگ واژن

با توجه به اینکه گشاد شدن واژن اتفاق نامطلوبی است، همیشه روش های متنوعی برای تنگ کردن واژن - یا تایتنینگ واژن- به شکل ها و شیوه های مختلف، بیان شده اند. آیا روش های خانگی برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =