۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ | ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴
دکتر فاطمه سیدی » لابیا ماژور پلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لابیا ماژور پلاستی

عمل لابیا ماژور پلاستی چیست؟ چرا این جراحی انجام می شود؟ چه افرادی باید این جراحی را انجام دهند؟

این سوالاتی است که از جراح زیبایی زنان در تهرانپارس پرسیده می شود و دکتر سیده فاطمه سیدی جراح زیبایی زنان در ادامه به همه این سوالات پاسخ خواهند داد.

جراحی-لابیاماژور-پلاستی

آناتومی دستگاه تناسلی زنان

دستگاه تناسلی زنان به دو بخش لابیاماژور یا همان لابیا های بیرونی اطلاق می شود. لابیامینور ها بخش درونی واژن می باشد که لابیاها مسئولیت حفاظت از کلیتوریس ، دهانه واژن و  مجرای پیشاب را بر عهده دارد.

بسیاری از زنان بعد از بارداری و زایمان ، وراثت و یا افزایش سن مشکلات عدیده ای را تحمل می کنند و از صحبت با متخصص زنان  در خصوص این مشکلات امتناع می کنند. همچنین با این که از ظاهر لابیاهای خود ناراضی بوده و سبب شده است تا با کاهش اعتماد به نفس رو به رو شوند همچنان از مراجعه و درمان خودداری می کنند. در صورتی که با لابیا ماژور پلاستی بسیاری از مشکلات برطرف شده و اعتماد به نفس از بین رفته باز می گردد.

دکتر سیده فاطمه سیدی جراح زیبایی زنان با استفاده از جدیدترین روش ها و تکنیک های روز دنیا تمامی مشکلات ناحیه تناسلی زنان را تا حد امکان بر طرف می کند. لابیا ماژور پلاستی یکی از جراحی هایی است که بسیاری از زنان در سراسر جهان این جراحی را از متخصص زنان برای برطرف شدن مشکلات خود می خواهند تا این جراحی را انجام دهند.

لابیا ماژور پلاستی چیست؟

ماژورپلاستی لابیا ها یکی از روشی های جراحی ناحیه تناسلی زنان است که به منظور کاهش اندازه لابیا ماژورهای بیرونی انجام می شود.

دلایل انجام لابیا ماژور پلاستی

دلایلی که بیماران می خواهند که این جراحی را  انجام شود، عبارتند از:

بیمارانی که احساس می کنند لابیا ماژورها بیش از حد بزرگ است و یا آویزان هستند و ممکن است مانع انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری شده و احساس ناراحتی کنند ، یا ممکن است از داشتن رابطه خجالت بکشند.

لابیا ماژور پلاستی چگونه انجام می شود؟

این روش بسته به میزان بافتی که باید برداشته شود ، تحت بی حسی موضعی با آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام می شود. همچنین در صورت نیاز ممکن است در بیمارستان و یا کلینیک مجهز انجام شود.

لابیا-ماژور-پلاستی

روش لابیا ماژورپلاستی

جراح زیبایی زنان دو هلال جزئی پوست از قسمت داخلی هر لابیا خارج می کند. مقدار حذف شده به مقدار بافت اضافی بستگی دارد. در برخی موارد جراح زیبایی زنان ، هنگامی که کاهش بافت چربی وجود دارد ، می توان مقدار کمی از چربی را از ناحیه دیگری از بدن پس از لیپوساکشن چربی،  به ناحیه تناسلی منتقل می کند. زخم ها  معمولاً با نخ های بخیه قابل جذب بسته می شود.

خطرات عمده لابیا ماژور پلاستی چیست؟

هر جراحی عوارض و مشکلات خود را دارد که در صورت مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان در تهرانپارس، میزان این عوارض کاهش پیدا خواهد کرد.

برخی از این عوارض عبارتند از :

 • خونریزی ،
 •  هماتوم ،
 •  عفونت ،
 •  ماندن جای زخم .

مراقبت های بعد از لابیا ماژور پلاستی

اکثر بیماران بعد از گذشت یک هفته مرخصی و بعد از جراحی زیبایی زنان، می توانند فعالیت های خود را از سر بگیرند. در این مدت باید مراقبت هایی را انجام دهند که عبارتند از :

 • استفاده از کمپرس سرد که باید به صورت غیر مستقیم روی زخم قرار گیرد. این سبب می شود تا تورم و درد کاهش پیدا کند.
 • کمپرس را باید به مدت 20 دقیقه قرار داده سپس بعد از 20 استراحت مجدد این کار تکرار شود. برای کاهش تورم بیمار می تواند در زمان استراحت که بر روی کمر بخوابد.
 • از انجام فعالیت های ورزشی کششی و یا فعالیت هایی که به پایین تنه فشار وارد می کند، باید خودداری کرد. زیرا باعث افزایش تورم می شود.
 • بیماران به مدت چهار الی شش هفته بعد از جراحی نباید از تامپون استفاده کرده و رابطه جنسی داشته باشند.
 • بسته به میزان ضخامت لابیا ممکن است چیزی حدود 6 ماه زمان ببرد تا تورم این ناحیه کاسته شود. ولی بخش عمده تورم جراحی بعد از گذشت 6 هفته برطرف می شود.
 • توصیه می شود تا در این مدت از لباس های زیر نخی و گشاد استفاده شود.
 • تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه جراحی شده از بروز عفونت پیشگیری می کند.
 • برای خشک کردن واژن و لابیاها از سشوار و حوله خشک و تمیز استفاده شود.
 • برای درمان جای زخم پماد هایی تجویز می شود.
 • قرص های مسکن و آنتی بیوتیک را باید طبق دستورالعمل مصرف شود.
بیشتر بخوانید
با نحوه عمل لابیاپلاستی و مراقبت های پس از آن آشنا شوید

ممکن است جراح زیبایی زنان مراقبت های مخصوصی را با توجه به شرایط جراحی بیان کند که باید به این موارد توجه کرده و به درستی انجام داد.

دکتر سیده فاطمه سیدی جراح زیبایی زنان با استفاده از جدیدترین روش ها و تکنیک های روز دنیا تمامی مشکلات ناحیه تناسلی زنان را تا حد امکان بر طرف می کند. لابیا ماژور پلاستی یکی از جراحی هایی است که بسیاری از زنان در سراسر جهان این جراحی را از متخصص زنان برای برطرف شدن مشکلات خود می خواهند تا این جراحی را انجام دهند.

نتیجه لابیا ماژور پلاستی چیست؟

این روش به طور عمده به منظور کاهش لابیاها بزرگ و شدید انجام می شود. همچنین این جراحی در افرادی که دارای پوست اضافی دراین ناحیه هستند و یا حجم زیاد لابیا دارند، باعث بهبود ظاهر لابیاها می شود. همچنین  لابیا ماژور پلاستی سبب می شود تا اعتماد به نفس به زنان باز گردد.

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/vaginal-rejuvenation/labia-majoraplasty

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دکتر سیده فاطمه سیدی متخصص و جراح زنان و زایمان و ناباروری و زیبایی، دارای بورد تخصصی می باشند.

ایشان عضو انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران دارای مدرک مشاوره ژنتیک از سازمان بهزیستی کشور می باشند.

دکتر سیدی داراری مدارک رسمی سونوگرافی زنان و مامایی از دانشگاه تهران، درمان سو مصرف مواد مخدر از دانشگاه علوم پزشکی ایران، لاپاروسکوپی حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای سه مقاله ثبت شده در pubmed می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر فاطمه سیدی