۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ | ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴
دکتر فاطمه سیدی / جراحی زیبایی زنان / جوانسازی واژن با جدیدترین روش‌ها
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جوانسازی واژن با جدیدترین روش‌ها

جوانسازی واژن به کارهایی گفته می‌شود که برای بازسازی و ترمیم واژن انجام می‌گیرد. عواملی مانند زایمان، افزایش سن و ژنتیک می‌توانند باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی و قدرت بافت‌های واژن و اطراف آن شوند. این مسئله ممکن است منجر به مشکلاتی چون بی‌اختیاری ادرار، خشکی واژن، افتادگی پوست و کاهش لذت جنسی شود. بسیاری از زنان به منظور بهبود این شرایط و بازگرداندن ظاهر و عملکرد طبیعی واژن، به دنبال روش‌های جوانسازی می‌روند. در ادامه این مقاله، با جزئیات بیشتری درباره این روش‌ها آشنا خواهید شد.

جوانسازی واژن با جدیدترین روش ها

جوانسازی واژن چیست؟

یکی از خدمات نوین در حوزه پزشکی زنان، جوانسازی واژن است. این روش به زنان کمک می‌کند تا سلامت جنسی خود را که به دلایل مختلف از دست داده‌اند، بازیابی کنند. برخی از زنان به جای مشاوره با پزشک، به خود درمانی با استفاده از داروهای هورمونی می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا بدون نظارت پزشکی، جوانسازی واژن را انجام دهند. این اقدامات نه تنها موثر نیست، بلکه ممکن است مشکلات بیشتری نیز به وجود آورد.

تغییرات واژن بعد از زایمان طبیعی

از نظر جسمی، زایمان بر روی بدن خانم ها تأثیر بسیار زیادی می گذارد. بسیاری از آنها به سرعت بهبود می یابند، در حالی که برخی از افراد ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که نیاز به مراقبت پزشکی دارد. بچه دار شدن معمولا موجب ضعف عضلات واژن در خانم ها می شود که می تواند منجر به مشکلاتی از قبیل کاهش رضایت جنسی، کمبود احساس و بزرگ شدن لبه های واژن شود.

در موارد شدیدتر، ممکن است روش های تنگ کردن و تغییر شکل واژن، معروف به واژینوپلاستی، توصیه شود. روش جوانسازی واژن به بازسازی عضلات کف لگن، که در هنگام تولد نوزاد کشیده شده اند، کمک می کند. در واقع هدف از این جراحی بازگرداندن قدرت و کنترل عضلات واژن به حالت قبل از زایمان است.

در موارد آسیب به لبه های ناحیه تناسلی، که منجر به پارگی، ایجاد زخم، بزرگ شدن یا کشش آنها شود، ممکن است بهترین عمل، لابیاپلاستی باشد. گاهی اوقات هر دو روش در برخی موارد هر دو جراحی به صورت همزمان انجام شود.

جوانسازی واژن مناسب چه کسانی است؟

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، جوانسازی واژن یک راه حل برای رفع مشکلات جنسی در زنان است. اما برای دقیق‌تر بیان کسانی که نیازمند این روش هستند، به موارد زیر اشاره می‌شود:

 • زنانی که زودتر از زمان معمول یائسگی را تجربه می‌کنند.
 • زنانی که با درد در رابطه جنسی مواجه هستند.
 • زنانی که به دلیل ضعیفی عضلات کف لگن، با مشکلات ادراری روبرو هستند.
 • زنانی که پس از زایمان‌های مکرر، با شلی یا گشادی واژن مواجه شده‌اند.
 • زنانی که به دلایل مختلف به سرعت عفونت می‌گیرند.
 • زنانی که به دلیل وراثتی با گشادی واژن مواجه هستند.

با پیشرفت علم در زمینه پزشکی زنان و بهره‌گیری از روش‌های جدید جوانسازی واژن، این مشکلات قابل درمان هستند.

جوانسازی واژن مناسب چه کسانی است؟

انواع روش‌های جوانسازی واژن 

 • روش های جراحی جوانسازی واژن
 • روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

روش‌های جراحی جوانسازی واژن 

عمل واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از کم تهاجمی ترین روش های جوانسازی واژن است که شامل تنگ کردن واژن و اصلاح آسیب یا تغییر شکل واژن است. اندازه واژن را می توان به اندازه مورد نظر بیمار تغییر داد. این روش معمولاً پرینوپلاستی نیز می شود زیرا این امر مستلزم بازسازی و تقویت پرینه است. میزان عوارض واژینوپلاستی جراحی بسیار کم است و اغلب شامل، یبوست، عفونت زخم، خونریزی، درد باسن برای هفته ها و سوراخ شدن مخاط رکتوم است.

انجام این روش فقط چند دقیقه طول می کشد. در حین انجام جراحی واژینوپلاستی، پزشک اندازه دهانه واژن را کاهش می دهد و بافت اضافی را خارج می کند.

علاوه بر این، زنانی که از لابیاهای بزرگتری دارند، اغلب هنگام انجام فعالیت های عادی خود احساس درد دارند، به ویژه هنگامی که لباس های جذب و تنگ بپوشند. همچنین ممکن است هنگام برقراری رابطه جنسی از درد رنج ببرند. برخی از خانم ها به دلیل بزرگ بودن لابیا ممکن است درد جسمی نداشته باشند اما از نظر عاطفی رنج می برند زیرا احساس عدم جذابیت می کنند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. خوشبختانه عمل لابیاپلاستی برای کاهش اندازه لبه های کوچک و لبه های بزرگ می تواند به حل این مشکل کمک کند. طی این روش پوست اضافی از بین می رود و شکل لابیا دوباره تغییر شکل پیدا می کند. زنان میزان رضایت مندی بالای خود را بعد از عمل لابیاپلاستی گزارش می کنند.

عمل هود کلیتورال

عمل کاهش هود کلیتورال اغلب با روش لابیاپلاستی همراه است. کاهش هود کلیتورال معمولا برای خانم هایی انجام می شود که از اندازه و شکل هود کلیتورال خود ناراحت هستند. اگر هود کلیتورال خیلی بزرگ باشد، می تواند باعث ناراحتی و تحریک شود با انجام عمل هود کلیتورال و کوچک کردن کلیتوریس به حل این مشکل کمک کرد.

جراحی پرینوپلاستی

پرینوپلاستی نوعی عمل جراحی است که پس از لابیاپلاستی قسمت تحتانی واژن را بهبود می بخشد. این روش دهانه واژن را محکم می کند تا ظاهری جذاب و جوانتری ایجاد شود.

روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن

روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن نیز همانند روش های جراحی نتیجه مطلوبی برای فرد ایجاد خواهد کرد. در این تکنیک اغلب از لیزر به منظور زیباسازی و جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها استفاده می شود.

روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن

جوانسازی واژن با استفاده از لیزر

از آنجایی که دیواره واژن دارای فیبرهای کلاژن است، با گذشت زمان می توانند کشیده شده و باعث از بین رفتن قابلیت ارتجاعی دیواره واژن شوند. این می تواند باعث کاهش لذت از رابطه جنسی شود. همچنین به دلایل مختلف دیگری مانند افزایش سن و یا تولد نوزاد این قابلیت ارتجاعی کاهش پیدا می کند.

یکی از فناوری هایی که امروزه به منظور رفع مشکلات واژن مورد به کار گرفته می شود لیزر می باشد. جوانسازی واژن با لیزر مشکلاتی از جمله تحریک بیشتر تولید کلاژن، سفت شدن دیواره های واژن، بالا رفتن حس جوانی، کاهش بی اختیاری ادرار، رفع خشکی و عفونت های مکرر واژن کمک بسیاری خواهد کرد.

جوانسازی واژن با استفاده از تکنیک RF

در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی توسط دستگاه RF واژن استفاده می شود. برای انجام این کار یک پروب که به دستگاه آر اف متصل است وارد واژن می شود. امواج ساطع شده از این دستگاه به دیواره های واژن برخورد می کند و در آنها نفوذ می کند و موجب افزایش گردش خون، تحریک کلاژن سازی و الاستین بیشتر می شود، در نتیجه مشکلاتی از جمله خشکی واژن، گشادی و قابلیت ارتجاعی واژن بهبود پیدا می کند.

تزریق چربی و ژل به واژن

با پیشرفت علم پزشکی روش های مختلفی به منظور جوانسازی واژن توسط جراحان زیبایی زنان به کار گرفته می شود. یکی از این روش ها تزریق چربی و ژل به ناحیه تناسلی خانم ها می باشد. این روش فواید بسیاری از جمله، روشن تر شده پوست ناحیه تناسلی، اصلاح تقارن و تناسب بین لابیاها، اثربخشی بالا، عوارض کمتر، از بین رفتن چین و چروک های ناحیه تناسلی، بدون نیاز به برش و ایجاد زخم و دوره نقاهت کوتاه مدت می باشد.

تزریق پی آر پی در واژن

یکی دیگر از روش های بسیار موثر در مورد جوانسازی واژن، تزریق پی آر پی به واژن (PRP) می باشد. در این روش با تزریق پلاسمای غنی شده به داخل واژن و لابیاها موجب تحریک سلول های بنیادین شده در نتیجه موجب تحریک هر چه بیشتر کلاژن و و الاستین در لبه های واژن می شود. از مزایای این روش می توان به افزایش لذت جنسی، درمان آتروفی و خشکی واژن، تنگ تر شدن واژن و ارگاسم بهتر در زنان اشاره کرد.

جوانسازی واژن با استفاده از کربوکسی تراپی

کربوکسی‌تراپی، یک روش درمانی غیر جراحی و غیرتهاجمی برای تقویت واژن است. این روش جذاب، که توسط پزشک انجام می‌شود، با استفاده از سوزن‌هایی گاز کربن دی‌اکسید را به داخل واژن تزریق می‌کند. این فرایند باعث احساس کمبود اکسیژن در منطقه می‌شود و باعث افزایش جریان خون در آنجا می‌گردد. این بهبود در جریان خون منجر به بهبود و ترمیم بافت‌ها می‌شود، که بهبودی در موارد زیر را ایجاد می‌کند:

 • پوست واژن شل
 • دیواره‌های واژن شل
 • خشکی واژن

لیفت واژن با نخ 

نخ‌های واژن به‌عنوان یک روش برای لیفت و ترمیم قسمت پشتی واژن و پرینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. در گذشته، این نخ‌ها برای لیفت کردن صورت و بدن به‌کار می‌رفتند، اما اکنون برای تمام قسمت‌های بدن از جمله منطقه پرینه استفاده می‌شوند. این نخ‌ها از جنسی قابل جذب ساخته شده‌اند و به صورت دو سوزنه با دو نیدل برای جمع کردن عضلات پرینه استفاده می‌شوند. با توجه به قابلیت جذب و راحتی استفاده، این روش با تهاجم کم و سرعت بالا مناسب برای لیفت و تنگ کردن ورودی ولوو و بهبود ظاهر و کیفیت زیبایی و دستگاه تناسلی خارجی استفاده می‌شود. این نخ‌های واژنی دارای گواهی معتبر بوده و توسط تمام شرکت‌های برتر ایتالیا، کره، ژاپن، انگلستان تایید شده و تحت نظارت FDA می‌باشند.

نتیجه گیری

دکتر فاطمه سیدی به عنوان یک پزشک متخصص در حوزه جراحی زنان و زایمان، با تجربه و دانش فراوان در زمینه جوانسازی واژن، به نتایج مطلوب و رضایتمندی بسیاری از بیماران خود دست یافته است. او با استفاده از روش‌های مدرن و مناسب برای هر فرد، به بهبود عملکرد و ظاهر واژن می‌پردازد. به واسطه تخصص و دقت در کار، دکتر فاطمه سیدی، به بیماران اعتماد و اطمینان بخشیده و آن‌ها پس از جوانسازی واژن نتایج مطلوب و شادابی را تجربه کرده‌اند.

سوالات متداول

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تنگ کردن واژن با لیزر و مراحل انجام آن

تنگ کردن واژن با لیزر و مراحل انجام آن

تنگ کردن واژن با لیزر یک روش زیبایی است که به ویژه برای بانوان پس از زایمان و یائسگی بسیار مفید است. این روش مزایای بسیاری دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به پیشگیری از...

نامتقارن بودن لبه های واژن و علت آن

نامتقارن بودن لبه های واژن و علت آن

نامتقارن بودن لبه های واژن در برخی بانوان وجود دارد که اعتماد به نفس این افراد را به دلیل برهم ریختگی ظاهری از بین می‌برد. اکثر بانوان که متوجه عدم تقارن لبه های واژن خود...

کشیدن بخیه لابیاپلاستی و زمان مناسب آن

کشیدن بخیه لابیاپلاستی و زمان مناسب آن

کشیدن بخیه لابیاپلاستی یکی از مراحل اصلی و حیاتی بعد از این جراحی است. بخیه‌ها نقش بسیار مهمی در فرآیند بهبود و تغییر شکل لابیاها دارند. بخیه‌ها که توسط جراح قابلیت کشیدن و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

تماس با دکتر فاطمه سیدی