۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ | ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴
دکتر فاطمه سیدی / جراحی زیبایی زنان / جوانسازی واژن با جدیدترین روش ها
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جوانسازی واژن با جدیدترین روش ها

شکل ظاهری اندام های جنسی زنان و سلامت جنسی از جمله مشکلاتی است که خانم ها در طی سال ها با آن روبرو بوده اند اما در برابر آن سکوت کرده اند و هنوز در خانواده ها در مورد آنها صحبت نمی شود. خوشبختانه امروزه به دلیل پیشرفت های چشمگیری که در عرصه پزشکی پدید آمده است می توان به کمک آنها مشکلاتی از قبیل شلی عضلات واژن را بهبود بخشید و رضایت جنسی در زنان را بالاتر برد.

روند پیری و استرس و زایمان باعث می شود کانال واژن قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد و عضلات آن شل می شود خانم ها از ظاهر واژن خود رضایت کافی را نداشته باشند که این مساله موجب می شود خانم ها مشکلات جسمی مانند بی اختیاری یا کاهش رضایت جنسی را تجربه کند در حالی که همزمان با این پدیده اندازه لابیا نیز می تواند افزایش یابد. این مساله می تواند استرس و ناراحتی قابل توجهی برای خانم ها ایجاد کند، به همین دلایل است که تعداد زیادی از زنان مسن ترجیح می دهند که عمل تنگ کردن واژن یا جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند تا بتوانند ظاهر و احساس این را ناحیه بهبود بخشند و احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند.

جوانسازی واژن چیست؟

اصطلاح جوان سازی واژن در واقع به چندین روش مختلف جراحی اشاره دارد. این جراحی ها را می توان به تنهایی یا همراه با سایر اقدامات انجام داد. هر ساله تعداد بسیاری از خانم ها تحت جراحی های زیبایی واژن به روش های تهاجمی و غیر تهاجمی قرار می گیرند. در نوشتار شرح چندین مورد از متداول ترین روش های جوان سازی واژن آورده شده است.

شل شدن واژن یک عارضه کاملاً رایج است. طبق آمار، میلیون ها زن از این مشکل رنج می برند. در گذشته، همه چیز به تمرینات عضلانی لگن و کیگل محدود می شد، اما به بسیاری از بیماران کمک نمی کرد.

تغییرات واژن بعد از زایمان طبیعی

از نظر جسمی، زایمان بر روی بدن خانم ها تأثیر بسیار زیادی می گذارد. بسیاری از آنها به سرعت بهبود می یابند، در حالی که برخی از افراد ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که نیاز به مراقبت پزشکی دارد. بچه دار شدن معمولاً موجب ضعف عضلات واژن در خانم ها می شود که می تواند منجر به مشکلاتی از قبیل کاهش رضایت جنسی، کمبود احساس و بزرگ شدن لبه های واژن شود.

در موارد شدیدتر، ممکن است روش های تنگ کردن و تغییر شکل واژن، معروف به واژینوپلاستی، توصیه شود. روش جوانسازی واژن به بازسازی عضلات کف لگن، که در هنگام تولد نوزاد کشیده شده اند، کمک می کند. در واقع هدف از این جراحی بازگرداندن قدرت و کنترل عضلات واژن به حالت قبل از زایمان است.

در موارد آسیب به لبه های ناحیه تناسلی، که منجر به پارگی، ایجاد زخم، بزرگ شدن یا کشش آنها شود، ممکن است بهترین عمل، لابیاپلاستی باشد. گاهی اوقات هر دو روش در برخی موارد هر دو جراحی به صورت همزمان انجام شود.

انواع روش های جوانسازی واژن 

  • روش های جراحی جوانسازی واژن
  • روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

روش های جراحی جوانسازی واژن 

عمل واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از کم تهاجمی ترین روش های جوانسازی واژن است که شامل تنگ کردن واژن و اصلاح آسیب یا تغییر شکل واژن است. اندازه واژن را می توان به اندازه مورد نظر بیمار تغییر داد. این روش معمولاً پرینوپلاستی نیز می شود زیرا این امر مستلزم بازسازی و تقویت پرینه است. میزان عوارض واژینوپلاستی جراحی بسیار کم است و اغلب شامل، یبوست، عفونت زخم، خونریزی، درد باسن برای هفته ها و سوراخ شدن مخاط رکتوم است.

انجام این روش فقط چند دقیقه طول می کشد. در حین انجام جراحی واژینوپلاستی، پزشک اندازه دهانه واژن را کاهش می دهد و بافت اضافی را خارج می کند.

علاوه بر این، زنانی که از لابیاهای بزرگتری دارند، اغلب هنگام انجام فعالیت های عادی خود احساس درد دارند، به ویژه هنگامی که لباس های جذب و تنگ بپوشند. همچنین ممکن است هنگام برقراری رابطه جنسی از درد رنج ببرند. برخی از خانم ها به دلیل بزرگ بودن لابیا ممکن است درد جسمی نداشته باشند اما از نظر عاطفی رنج می برند زیرا احساس عدم جذابیت می کنند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. خوشبختانه عمل لابیاپلاستی برای کاهش اندازه لبه های کوچک و لبه های بزرگ می تواند به حل این مشکل کمک کند. طی این روش پوست اضافی از بین می رود و شکل لابیا دوباره تغییر شکل پیدا می کند. زنان میزان رضایت مندی بالای خود را بعد از عمل لابیاپلاستی گزارش می کنند.

عمل هود کلیتورال

عمل کاهش هود کلیتورال اغلب با روش لابیاپلاستی همراه است. کاهش هود کلیتورال معمولا برای خانم هایی انجام می شود که از اندازه و شکل هود کلیتورال خود ناراحت هستند. اگر هود کلیتورال خیلی بزرگ باشد، می تواند باعث ناراحتی و تحریک شود با انجام عمل هود کلیتورال و کوچک کردن کلیتوریس به حل این مشکل کمک کرد.

جراحی پرینوپلاستی

پرینوپلاستی نوعی عمل جراحی است که پس از لابیاپلاستی قسمت تحتانی واژن را بهبود می بخشد. این روش دهانه واژن را محکم می کند تا ظاهری جذاب و جوانتری ایجاد شود.

روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن

روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن نیز همانند روش های جراحی نتیجه مطلوبی برای فرد ایجاد خواهد کرد. در این تکنیک اغلب از لیزر به منظور زیباسازی و جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها استفاده می شود.

جوانسازی واژن با استفاده از لیزر

از آنجایی که دیواره واژن دارای فیبرهای کلاژن است، با گذشت زمان می توانند کشیده شده و باعث از بین رفتن قابلیت ارتجاعی دیواره واژن شوند. این می تواند باعث کاهش لذت از رابطه جنسی شود. همچنین به دلایل مختلف دیگری مانند افزایش سن و یا تولد نوزاد این قابلیت ارتجاعی کاهش پیدا می کند.

یکی از فناوری هایی که امروزه به منظور رفع مشکلات واژن مورد به کار گرفته می شود لیزر می باشد. جوانسازی واژن با لیزر مشکلاتی از جمله تحریک بیشتر تولید کلاژن، سفت شدن دیواره های واژن، بالا رفتن حس جوانی، کاهش بی اختیاری ادرار، رفع خشکی و عفونت های مکرر واژن کمک بسیاری خواهد کرد.

جوانسازی واژن با استفاده از تکنیک RF

در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی توسط دستگاه RF واژن استفاده می شود. برای انجام این کار یک پروب که به دستگاه آر اف متصل است وارد واژن می شود. امواج ساطع شده از این دستگاه به دیواره های واژن برخورد می کند و در آنها نفوذ می کند و موجب افزایش گردش خون، تحریک کلاژن سازی و الاستین بیشتر می شود، در نتیجه مشکلاتی از جمله خشکی واژن، گشادی و قابلیت ارتجاعی واژن بهبود پیدا می کند.

تزریق چربی و ژل به واژن

با پیشرفت علم پزشکی روش های مختلفی به منظور جوانسازی واژن توسط جراحان زیبایی زنان به کار گرفته می شود. یکی از این روش ها تزریق چربی و ژل به ناحیه تناسلی خانم ها می باشد. این روش فواید بسیاری از جمله، روشن تر شده پوست ناحیه تناسلی، اصلاح تقارن و تناسب بین لابیاها، اثربخشی بالا، عوارض کمتر، از بین رفتن چین و چروک های ناحیه تناسلی، بدون نیاز به برش و ایجاد زخم و دوره نقاهت کوتاه مدت می باشد.

تزریق پی آر پی در واژن

یکی دیگر از روش های بسیار موثر در مورد جوانسازی واژن، تزریق پی آر پی به واژن (PRP) می باشد. در این روش با تزریق پلاسمای غنی شده به داخل واژن و لابیاها موجب تحریک سلول های بنیادین شده در نتیجه موجب تحریک هر چه بیشتر کلاژن و و الاستین در لبه های واژن می شود. از مزایای این روش می توان به افزایش لذت جنسی، درمان آتروفی و خشکی واژن، تنگ تر شدن واژن و ارگاسم بهتر در زنان اشاره کرد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

درمان تخمدان پلی کیستیک در واقع موضوعی است که نمی توان گفت به طور قطعی و کامل امکان پذیر است. درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان به منظور کنترل و کاهش علائم آزاردهنده...

درمان فیبروم رحم

درمان فیبروم رحم

برنامه و گزینه های درمان برای فیبروم های رحمی در حال حاضر، پیشرفته تر از گذشته هستند؛ و حتی در صورت نیاز به جراحی، میتوان از اقدامات کم تهاجمی تری بهره برد. البته به طور کلی همه...

روش های تنگ کردن واژن یا تایتنینگ واژن

با توجه به اینکه گشاد شدن واژن اتفاق نامطلوبی است، همیشه روش های متنوعی برای تنگ کردن واژن - یا تایتنینگ واژن- به شکل ها و شیوه های مختلف، بیان شده اند. آیا روش های خانگی برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =