۰۹۱۰۱۳۶۳۴۶۴ | ۰۹۱۰۵۵۷۳۴۶۴
دکتر فاطمه سیدی / جراحی زیبایی زنان / سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی که یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی زنان به شمار می رود، بر روی لابیامینور ها یا همان لبه های داخلی انجام می شود که در آن بافت اضافی برداشته می شود. بافت بیش از حد موجود در این بخش از ناحیه تناسلی باعث بروز مشکلاتی برای زنان می شود و درد و ناراحتی را در زنان پوشیدن انواع لباس ها، سورش و درد حین برخی از فعالیت های ورزشی و رابطه جنسی را برای خانم ها ایجاد می کند. جراحی زیبایی واژن بخش اعظمی از این نگرانی را از بین می برد. زیرا هدف این جراحی از بین بردن بافت اضافی است.

دکتر سیده فاطمه سیدی جراح زیبایی زنان در تهرانپارس درخصوص مزایا و کابرد های این روش نکاتی را در مقالات دیگر بیان کرده است و در ادامه این مطلب درخصوص سوالات متداول لابیاپلاستی که بیماران از ایشان می پرسند، جمع آوری شده و پاسخ هر یک را به تفضیل بیان کرده اند.

سوالات-متداول-لابیاپلاستی

معمولا تورم و خارش بعد از لابیاپلاستی چه مدت طول می کشد؟

بعد از لابیاپلاستی دو عارضه تورم و خارش نشان دهنده بهبود اولیه است. به طور کلی تورم بعد از جراحی زیبایی واژن چیزی حدود 2 الی 3 روز در اوج خود قرار دارد و بعد از گذشت یک هفته به تدریج کاهش پیدا می کند.

خارش بعد از لابیاپلاستی در هفته اول بعد از جراحی بسیار زیاد است و این در حالی است که همه چیز در حال بهبودی است.

مهم است در صورتی که این خارش ها بیش از یک هفته ادامه داشت به جراح زیبایی زنان اعلام نمایید . زیرا ممکن است عفونت باکتریایی باشد و یا به داروی درمانی خاصی که تجویز شده است، آلرژی داشته و این سبب شده است تا خارش ها ادامه داشته باشد.

بعد از گذشت یک هفته از جراحی درد اولیه عمل، به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

چه اقداماتی در افزایش سرعت بهبود کمک می کند؟

دکتر سیده فاطمه سیدی جراح زیبایی زنان به بیماران خود بیان می کنند که در روز های اولیه بعد از جراحی فعالیت های بدنی را به حداقل باید رساند.

 • تورم را می توان با استفاده از کمپرس سرد کنترل کرد.
 • برای کاهش خارش و ناراحتی های بعد از جراحی بهتر است فقط از پمادهایی که جراح تجویز می کند، استفاده شود.
 • برای بررسی روند درمان و ارزیایی نتیجه جراحی، بهتر است به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.
 • پوشیدن لباس های نخی زیر توصیه می شود.

اسکار بعد از لابیاپلاستی چقدر است؟

در طول جراحی زیبایی واژن یا همان عمل لابیاپلاستی، جراح زیبایی زنان اغلب بعد از ایجاد برش ها،ازنخ های بخیه قابل جذب در صورت امکان استفاده می کند که این نخ ها بعد از گذشت 3 الی 4 هفته از جراحی به طور کامل از بین می رود.

غالبا جای زخم در بافت لابیامینورها به دلیل چین و چروک های طبیعی که دارد، مشخص نیست و شاید به قدری پنهان می شود که جراح زیبایی زنان متوجه آن نشود. بعد از گذشت چند ماه از جراحی، بخیه ها محکم می شود.

چه زمانی می توان فعالیت های روزانه را بعد از لابیاپلاستی از سر گرفت؟

توصیه می شود تا به مدت 2 الی 4 هفته از انجام فعالیت های روزمره و ورزشی خودداری شود. تا 6 الی 8 هفته بعد از جراحی بیان می شود که به دلیل  این که باید به محل جراحی فشاری وارد نشود، از رابطه جنسی خودداری کرد.

این مدت زمان ها نسبی است و جراح زیبایی زنان با توجه به شرایط جراحی و فیزیکی فرد، این محدودیت ها را بیان می کند.

سوالات-متداول-لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چه مدت طول می کشد؟

لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر انجام می شود که دکتر سیده فاطمه سیدی با استفاده از لیزر این جراحی را انجام می دهد و مدت زمان این جراحی به چیزی حدود 45 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر باعث کاهش میزان خونریزی و عفونت واژن نیز می شود.

آیا جراحی زیبایی واژن روی حساسیت های ناحیه تناسلی تأثیر خواهد گذاشت؟

دکتر فاطمه سیدی در پاسخ به این سوال موارد زیر را بیان می کند:

با برخی از عمل های جراحی، در منطقه ای که برش ها انجام می شود، مدتی بی حسی اولیه وجود دارد. بی حسی ها به مرور زمان برطرف می شود.

همچنین به دلیل حساس بودن ناحیه و یا افزایش میزان حساسیت زنان در زمان رابطه جنسی ممکن است نیاز به انجام سایر روش های جراحی زیبایی زنان در کنار لابیپلاستی باشد که جراح بعد از معاینه این روش ها را نیز عنوان می کند.

بهترین جراح زیبایی زنان آشنایی کامل به آناتومی ناحیه تناسلی دارد و می تواند با بروز کمترین آسیب به بافت های عصبی این جراحی را انجام دهد.

دکتر سیده فاطمه سیدی جراح زیبایی زنان با استفاده از جدیدترین روش ها و تکنیک های روز دنیا تمامی مشکلات ناحیه تناسلی زنان را تا حد امکان بر طرف می کند.دکتر سیده فاطمه جراح زیبایی زنان در تهرانپارس درخصوص مزایا و کابرد های لابیا پلاستی نکاتی را در مقالات دیگر بیان کرده است و در این مطلب درخصوص سوالات متداول لابیاپلاستی که بیماران از ایشان می پرسند، جمع آوری شده و پاسخ هر یک را به تفضیل بیان کرده اند.

آیا برای انجام لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی است؟

لابیاپلاستی را می توان تحت بیهوشی با آرام بخش انجام داد ، یا می توان آن را در اتاق معاینه تحت بی حسی موضعی انجام داد.

ریکاوری بعد از لابیاپلاستی چیست؟

خانمها معمولاً 4 روز پس از عمل نیاز به ریکاوری دارند و توصیه می شود از ایجاد هرگونه اصطکاک در ناحیه تناسلی، از انجام ورزش یا رابطه جنسی به مدت 8-10 هفته پس از عمل خودداری کنند. به طور کلی ، ناراحتی کمتری بعد از انجام این روش جراحی زیبایی زنان وجود دارد.

سخن پایانی

جراحی لابیاپلاستی دارای میزان رضایت بالایی در بین زنان در سراسر دنیا دارد و سالانه افراد زیادی این جراحی را انجام می دهند. در صورتی که این جراحی توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی صورت گیرد میزان بروز عوارض ناشی از جراحی لابیاپلاستی به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

منابع:

https://www.lipsg.com/procedural-information/frequently-asked-questions-about-labiaplasty/
https://www.plasticsurgery.org/news/blog/four-common-questions-women-have-about-recovery-after-labiaplasty

 

تصویر خانم دکتر سدی

دکتر سیده فاطمه سیدی متخصص و جراح زنان و زایمان و ناباروری و زیبایی، دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان عضو انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران دارای مدرک مشاوره ژنتیک از سازمان بهزیستی کشور می باشند. دکتر سیدی داراری مدارک رسمی سونوگرافی زنان و مامایی از دانشگاه تهران، درمان سو مصرف مواد مخدر از دانشگاه علوم پزشکی ایران، لاپاروسکوپی حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای سه مقاله ثبت شده در pubmed می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تنگ کردن واژن با کربوکسی تراپی

تنگ کردن واژن با کربوکسی تراپی

زنان زیادی از مشکلات موجود در ناحیه تناسلی و دستگاه تولید مثل رنج می برند. رایج ترین این مشکلات مربوط به خشکی واژن، خارش و سوزش، از دست رفتن خاصیت ارتجاعی واژن یا گشاد شدن آن،...

بهترین دکتر زنان برای درمان کیست تخمدان

بهترین دکتر زنان برای درمان کیست تخمدان

تقریبا همه ی زنان در طول زندگی خود کیست تخمدان را تجربه می کنند؛ و یا به دلیل مشاهده برخی از اختلالات مربوط به قاعدگی ممکن است احتمال دهند که به آن مبتلا شده اند. بسیاری از زنان...

سفید کردن واژن و رفع تیرگی ناحیه تناسلی

سفید کردن واژن و رفع تیرگی ناحیه تناسلی

در مناطقی از بدن که در معرض اشعه ماورا بنفش یا گرما هستند نسبت به جاهای دیگر ملانین بیشتری تولید می شود. ناحیه تناسلی نیز یکی از مناطقی از بدن می باشد که در معرض تیرگی پوست قرار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر
  من حدود دو ماهه لابیاپلاستی انجام دادم متاسفانه دکتر لابیامو از ته برداشتن وبنظرم خیلی زشت شده از طرفی اون قسمتی که به کلیتوریسم وصل میشه درد میکنه و من الان خیلی نگرانم و اعتماد بنفسمو کامل از دست دادم. دردش همیشگیه یا میشه درمانش کرد؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   در خصوص انجام جراحی ترمیمی می بایست به متخصص زنان مراجعه نمایید تا تحت بررسی قرار بگیرید، اما درد برای مدت کوتاهی پس از جراحی وجود دارد که این درد ناچیز بوده و ظرف مدت زمان کوتاه با مصرف مسکن بهبود می یابد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =